NASZA HISTORIA

Nasza historia zaczęła się przed 20 laty, kiedy w zimowy dzień zapragnęliśmy czegoś ciepłego do okrycia. I tak powstała pierwsza kurtka zrobiona z …wełnianego pledu. Ten pomysł spodobał się na tyle, że przez dwie dekady jesteśmy wierni wełnie i doskonalimy się w produkcji szerokiej gamy odzieży wełnianej. Nie pozostajemy przy tym obojętni na światowe trendy mody. Od lat współpracujemy z Polskimi fabrykami materiałów wspomagając się również dostawcami z najlepszych włoskich fabryk.

Od wielu lat ubieramy tysiące kobiet chroniąc je przed jesiennym chłodem zapewniając jednocześnie elegancję i zdrowie.

Za co KOCHAMY

WEŁNĘ?

Ekologia

wełna jest ECO! Owce, kozy czy wielbłądy dzielą się z nami tym co mają najcenniejsze – swoje włosy. Zwierzęta można strzyc wielokrotnie w ciągu ich życia nie wyrządzając im przy tym żadnej krzywdy.

Wszechstronność

wełna to nie tylko odzież – wełnę wykorzystuje się zarówno w budownictwie i przemyśle meblarskim jako doskonały materiał izolacyjny czy dźwiękochłonny. Wełnę ceni się także w rehabilitacji, bo potrafi przynosić ulgę w wielu schorzeniach mięśni i kręgosłupa

Elastyczność

żywa wełna, czyli po prostu ostrzyżone włosy owiec, kóz czy wielbłądów pozostają sprężyste. Tym samym powodują, że odzież z nich wykonana niewiele się gniecie i nie wymaga prasowania.

Ciepło

kto nie marzy o ciepłych pantoflach czy wełnianej kamizelce w jesienny wieczór? To najlepszy regulator temperatury. Zimą nie zmarzniesz, a latem się nie spocisz

Naturalność

choć to nie łatwy surowiec, to cenimy ją za to, że jest od wieków przyjazna dla człowieka.

Higroskopijność

jak żaden inny surowiec wełna potrafi wchłaniać znaczne ilości wilgoci pozostawiając przy tym wrażenie suchości

Biodegradacja

wełna rozkłada się w środowisku w kilka miesięcy. W tym czasie odzież z poliestrowego syntetyku nie rozkłada się wcale. Czyż nie jest to jedna z ważniejszych cech w dzisiejszych czasach?

Recykling

zarówno nieużywane wełniane ubrania jak i ścinki powstałe w procesie produkcji można z łatwością przetwarzać. Z wełny wtórnej robi się filce techniczne i materiały izolacyjne

DBAJ

O WEŁNĘ

Aby produkt wełniany służył Ci przez wiele lat poświęć mu nieco uwagi. Wełnę możesz uprać ręcznie w temp. 30 stopni i wysuszyć w stanie rozłożonym. Możesz też używać łagodnych programów dedykowanych do prania wełny w pralkach automatycznych. Do prania zastosuj specjalny płyn z lanoliną, która odbuduje ochronną barierę wełnianego włosa. Jeśli na wełnie pojawią się drobne kuleczki, czyli pilling, usuwaj go regularnie golarką do odzieży.

Jeśli jednak wszystko powyższe jest dla Ciebie zbyt trudne – zaufaj specjalistom. W ekologicznej pralni wiedzą, jak przywrócić świeżość i blask twojej wełnianej garderobie.